سلام به سایت تخریب ساختمان پیشرو خوش آمدید

گروه و اکیپ گودبرداری ساختمان | گروه تخریب ساختمان | تخریب و گودبرداری

گروه و اکیپ گودبرداری ساختمان | گروه تخریب ساختمان | تخریب و گودبرداری

امروزه عملیات تخریب ساختمان و گودبرداری یک فرآیند کاملا تخصصی است که باید با تجهیزات خاص و توسط مهندسین این رشته انجام شود. گروه و اکیپ گودبرداری ساختمان پیشرو آماده ارائه خدمات گودبرداری و تخریب ساختمان به همشهریان تهرانی و کرجی می باشد.

گروه و اکیپ گودبرداری ساختمان

همانطور که می دانید، یکی از مراحل اولیه شروع ساختمان سازی، تخریب ساختمان و گودبرداری است. در گذشته این عملیات به کمک نیروی انسانی انجام می شد. ولی امروزه با پیشرفت روز افزون تجهیزات، این عملیات توسط شرکت ها و گروه و اکیپ گود برداری ساختمان  و ماشین آلات مخصوص انجام می شود.

گودبرداری بخش مهمی از هر نوع عملیات ساخت و ساز است. در این فرایند ابزارها و روش‌های مختلفی برای ایجاد گودی مورد نظر، که پایه ساختمان در آن ساخته می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. مراحل کار شامل پیمایش زمین، فهمیدن خط مرکزی و ترسیمات گودبرداری، منتقل کردن نقشه روی زمین، برداشتن خاک و بیرون ریختن خاک اضافه می‌شود.

همچنین برای این کار باید بررسی‌های کیفی مثل بررسی سطح سختی خاک، و نشانه زدن نقاط ارجاع انجام شود. این عمل، فرایند جابجا کردن خاک، سنگ یا مواد دیگر با استفاده از ابزار و تجهیزات است. در این فرایند مواردی مثل حفره‌کشی، دیوارهای حائل، تونل‌کشی و عملیات زیر زمینی انجام می‌شود. گودبرداری اولین فعالیتی است که در یک پروژه ساختمانی انجام می‌شود.

گودبرداری چیست؟

گودبرداری شامل فرآیند برداشت خاک، سنگ و مواد طبیعی دیگر، و ایجاد گودی می باشد. در محل گودبرداری پروژه ساختمانی انجام می شود. فرقی نمی کند که قصد انجام چه پروژه ای را دارید، این عملیات در تمامی پروژه ها اعم از مسکونی، تجاری، پل، راه، نصب لوله ها و خطوط زیر زمینی و … در هر صورت برای اطمینان از اینکه پی محکمی برای ساختمان ایجاد می شود، زمین باید مورد آماده سازی و بررسی قرار گیرد.این فرآیند از مهمترین بخش های هر پروژه ای می باشد.

شرکت ها و گروه های پیمانکاری از روش های مختلفی برای انجام این کار استفاده می کنند که این روش بستگی به اهداف پروژه و مواد مورد استفاده دارد.

30579 orig - گروه و اکیپ گودبرداری ساختمان | گروه تخریب ساختمان | تخریب و گودبرداری


بیشتر بخوانید: تخریب ساختمان کلنگی در کرج


مراحل گودبرداری

گودبرداری یک فرآیند چند مرحله ای است که ابتدا با نمونه برداری و بررسی کردن کیفیت خاک منطقه، آغاز می شود. پس از آن طراحی یکسری خطوط مرکزی و چهار چوب کلی ساختمان انجام می شود. سپس طول و عرض و عمق گود برداری مشخص می شود و خطوط روی زمین کشیده می شود. بعد با ماشین آلات گودبرداری انجام می گیرد.

بعد از انجام عملیات گود برداری، خاک اضافی برداشته می شود و با فاصله از گودی ریخته می شود. در صورت وجود نداشتن فاصله ممکن است در صورت بارش باران، خاک به محدوده گودی برگردد. در صورت سست بودن خاک منطقه گودی، باید از ابزار هایی برای نگهداری خاک سست استفاده شود.


مطالعه بیشتر: تخریب ساختمان چه قوانینی دارد؟


قیمت گودبرداری ساختمان

قیمت تخریب و گودبرداری ساختمان عموما با توجه به نوع ساختمان و مصالحی که در آن به کار رفته است مشخص می شود. بنابر این نمی شود برای این عملیات قیمت مشخصی تعیین نمود و این هزینه در هر پروژه متفاوت است. شما می توانید برای براورد هزینه تخریب ساختمان خود، از طریق شماره های داخل سایت، با ما در تماس باشید.

پانوشت: گروه و اکیپ گودبرداری ساختمان , گروه تخریب ساختمان , تخریب و گودبرداری , هزینه تخریب و گودبرداری , تخریب خانه کلنگی , هزینه تخریب ساختمان در سال ۱۴۰۰

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

دسته بندی پروژه ها