سلام به سایت تخریب ساختمان پیشرو خوش آمدید

مراحل تخریب ساختمان

مراحل تخریب ساختمان

مراحل تخریب ساختمان

در این مطلب کامل به بحث مراحل تخریب ساختمان پرداخته می شود . تمام الزامات آیین نامه ای در خصوص تخریب و همچنین روش های تخریب به طور کامل بیان گردیده است. امیدواریم که این مطلب برای شما خواننده گرامی مفید باشد.

 

 مقدمه تخریب

 

 با آغاز تخریب یک بنا جهت تجدید ساخت ، زندگی و آسایش شهروندان تحت شعاع قرار خواهد گرفت. آمارها حاکی ازآن است که در اثر عملیات تخریب ، ساختمان های مجاور زیادی دچار خسارت مالی و یا تخریب شده و این حوادث معمولا با تلفات جانی هم به همراه بوده است. این آمار نگران کننده، نیازمند نگاه ویژه و تخصصی یه امر تخریب ساختمان و سازه ها میباشد. با انجام برنامه ریزی صحیح میتوان به این هدف مهم (کاهش و حذف خسارات جانی و مالی تخریب) دست یافت.

مراحل تخریب ساختمان

عمدی:

تخریب به شیوه ی فروپاشی عمدی شامل برداشتن سیستماتیک یا تضعیف عناصر کلیدی سازه برای اعمال تخریب به سازه است.

استفاده از نیروهای کاربردی کشیدن/هل دادن :

در این روش، ابتدا اجزای متصل به هم سازه جدا می شوند. این گونه تخریب به بخش باقیمانده سازه امکان می دهد با استفاده از تجهیزات کشیدن- هل دادن پایین کشیده شوند؛ تجهیزاتی مثل جک های مکانیکی، جرثقیل، قرقره، بازوهای فشاری و بلوک های قدرتی-مکانیکی. ممکن است تخریب به وسیله ی کشیدن/هل دادن توسط یک بیل مکانیکی و سیم فولادی سنگین نیز انجام گیرد.

پروژه تخریب ساختمان

Facebook


Twitter


Youtube

استفاده از گوی خردکننده :

در مورد ساختمان های با ارتفاع بیش از ۵ طبقه و بسته به موقعیت پروژه علاوه بر بیل های مکانیکی و بولدوزر از گوی فولادی بهره می برند. استفاده از روش گوی تخریب کننده، نیازمند یک جرثقیل مجهز به گوی فولادی است.

استفاده از ماشین آلات تخریب بازو بلند :(مراحل تخریب ساختمان)

در این روش با اضافه نمودن بازوهای هیدرولیکی بلند که بدین منظور طراحی و ساخته شده است سعی می شود علاوه بر کاهش خطرات احتمالی و استفاده از نیروی انسانی خللی در زمان تخریب ایجاد نگردد. (آرچیکان هنر و صنعت ساخت و ساز)

استفاده از بازوی هیدرولیک بر روی بیل مکانیکی و تخریب تدریجی از بالا به پایین :

در این روش یک یا چند ماشین تخریب شبیه به حفار عادی، مورد استفاده قرار می گیرند. بر روی این ماشین یک بازوی هیدرولیکی با یک خردکننده یا چنگک سوار می شود تا کار در هم کوبیدن سازه را انجام دهد. در این روش، وجود فضای کاری مناسب، یک عنصر کلیدی محسوب می گردد.

نمونه تخریب ساختمان

استفاده از ماشین آلات و تجهیزات روبوتیک:

ماشین آلات برش و در هم کوبنده ای که به شکلی خاص طراحی شده اند . در تخریب اجزای سازه ای کوچک تر مثل دیوارهای نازک، راه پله ها، کف ها، جان پناه ها، دیوارهای برشی، دیوارهای حائل که دید پشت آن امکان پذیر نیست. مخازن، سیلوها، منابع هوایی، آزمایشگاه ها و … مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از روش برش اره ای:

این روش زمانی مفید است که قصد انجام تغییر یا کارهای اضافی در ساختمان را دارید.یعنی شرایطی که دقت از اهمیت زیادی برخوردار بوده و محدود کردن سر و صدا و لرزه، الزامی است.(آرچیکان هنر و صنعت ساخت و ساز)

استفاده از روش دریل کردن:

در این روش با استفاده از تکنیک دریل کردن قطعات بتنی با مته های الماسه در فواصل مورد نیاز .که بستگی به ضخامت بتن، عیار سیمان مصرفی در بتن، فواصل میلگردها در صورت مسلح بودن، موقعیت قطعه مورد نظر جهت برش، نوع ساخت قطعات بتنی و ابعاد قطعه ی مورد برش و …، اقدامات لازم صورت می پذیرد.

استفاده از روش برش و بلند کردن :

برش و بلندکردن شامل برش اولیه ی سازه به اجزا یا قطعات جدای از هم و سپس بلند کردن قطعات به کمک جرثقیل و انتقال آن بر روی زمین برای تخریب یا انتقال به جای دیگر است.

نمونه کار تخریب

اگر طراح یا مجری پروژه های تخریب ساختمان و یا تولید کننده محصولی در صنعت ساختمان هستید، جهت انتشار طرح و جزئیات آن از طریق فرم ” تماس با ما” اقدام نمایید.

همواره پیشنهادها و نظرات سودمند شما مجموعه پیشرو را در ارائه مطالب بهتر یاری می کند.

در صورت نیاز به مشاوره با شماره زیر تماس حاصل فرمائید: 09127716008

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =

دسته بندی پروژه ها