سلام به سایت تخریب ساختمان پیشرو خوش آمدید

تخریب ساختمان در تهران | قیمت تخریب ساختمان در تهران | هزینه تخریب ساختمان

تخریب ساختمان در تهران | قیمت تخریب ساختمان در تهران | هزینه تخریب ساختمان

برای تخریب ساختمان در تهران شما می توانید با پیمانکار تخریب قرارداد ببندید. در انتخاب پیمانکار باید توجه زیادی داشته باشید تا متخصصان را انتخاب کنید.

قبل از تصمیم برای تخریب ساختمان باید در مورد برخی نکات ایمنی بدانید و اطلاعات داشته باشید. در این مقاله ما قصد داریم در مورد تخریب ساختمان در تهران صحبت کنیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

تخریب ساختمان یعنی چه؟

با توجه به مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان، معنای تخریب ساختمان به شرح زیر است.

هر اقدامی که مستلزم جدا کردن مصالح از ساختمان به منظور حذف، نوسازی، تعمیر، مرمت و بازسازی تمام یا قسمتی از بنا باشد، تخریب نامیده می شود.

بدین معنا که شما با جدا کردن مصالح از ساختمان، می توانید خانه خود را بازسازی، نوسازی و یا کاملا تخریب کنید. در ادامه به شرح این سه مورد خواهیم پرداخت.

دلایل تخریب ساختمان

در بالا ذکر کردیم که تخریب ساختمان به سه دلیل صورت می گیرد.

حذف

در این روش، کل ساختمان تخریب می شود. حذف ساختمان می تواند بنا به دلایل بسیاری صورت گیرد. به طور مثال شما می توانید بعد تخریب زمین خود را بفروشید.

بازسازی

در بازسازی، شما می توانید داخل خانه را تغییر دهید. شما با بازسازی می توانید نقشه ساختمان را کمی تغییر دهید. شما با تخریب برخی از نقاط خانه، می توانید اتاق ها را کوچک تر یا بزرگ تر و یا به طور کامل تغییر دهید.

همینطور با تغییر رنگ و جنس کف پوش، دیوار و… خانه را جدیدتر و زیباتر کنید.

نوسازی

در نوسازی ساختمان، علاوه بر تغییر داخلی، تغییر خارجی نیز صورت می گیرد. منظور از تغییر خارجی، نمای بیرونی ساختمان است. در نوسازی، ساختمان همانند بخش حذف، تخریب می شود. با این تفاوت که ساختمان با طرح و نقشه جدید و نمایی بهتر دوباره ساخته می شود.

قرارداد چگونه صورت می گیرد؟

قرارداد اصولا توافقی است. شما می توانید محل کار، ساعت کار و… را برای پیمانکار شرح دهید پیمانکار نیز در مورد هزینه به شما اطلاع خواهد داد. در صورت توافق دو طرف، شما می توانید قرارداد ببندید.

توجه داشته باشید برخی از پیمانکاران هزینه ای پرداخت نمی کنند ولی ضایعات و آهن آلات و… را با خود می برند. موافقت با این روش بستگی به شما دارد.

به عنوان کارفرما چه وظایفی به عهده من است؟

تخریب ساختمان با پیمانکار صورت می گیرد اما شما نیز باید برخی از کارها را انجام دهید.

  • شیشه های در و پنجره ها را باید جدا کنید.
  • آب، برق و گاز را باید قطع کنید. وسایلی دیگر از جمله گرمکن، کولر و… نیز باید جدا شوند.
  • به اطرافیان در مورد تخریب ساختمان اطلاع دهید.
  • دستمزد پیمانکار را به صورت کامل پرداخت نمایید.

قیمت تخریب ساختمان در تهران

همانطور که گفته شد، قیمت چیزی است که توسط کارفرما و پیمانکار به توافق می رسد. پیمانکار در مورد هزینه ای که تخریب دارد، به کارفرما اطلاع می دهد. این قیمت با توجه به نوع مصالح ساختمان، قدمت، متراژ و… مشخص می شود. سپس قرارداد صورت خواهد گرفت.

شما می توانید جهت آگاهی نسبت به قیمت تخریب ساختمان با گروه ساختمانی پیشرو تماس بگیرید. شماره ما در بالای این صفحه درج شده است.

پانوشت: تخریب ساختمان در تهران, قیمت تخریب ساختمان در تهران, هزینه تخریب ساختمان, تخریب کار ساختمان در تهران

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 3 =

دسته بندی پروژه ها